רמת השרון

סוקולוב 40

טלפון

073-7538880

Whatsapp

054-5253673

למידע נוסף השאירו פרטים 👇

בעולם בו אנו חיים הטכנולוגיה משחקת תפקיד מפתח, לאורך השנים היא התקדמה בצורה יוצאת דופן בעיקר בעשורים האחרונים, כיום היא מאפשרת לנו לעשות דברים שבעבר לא חלמנו עליהם, אחת ההתפתחויות בעולם הקולנוע הייתה כאשר המסך הירוק הידוע גם בשם המקצועי (Chroma Key) נכנס לאולפני ההקלטות.

לשימוש במסך ירוק יש אינספור יתרונות והוא מעניק למשתמש המון אפשרויות צילום ברמה הכי גבוהה, צילום עם מסך ירוק הפך להיות פופולרי ביותר, באמצעות מסך ירוק ניתן ליצור רקעים מדהימים באיכות גבוהה לדמות מקומות וליצור מצב בו נראה שמי שעומד מאחורי הרקע נמצא שם באמת.

הטכנולוגיה המדהימה של המסך כל הזמן ממשיכה להתפתח, זהו תחום שהפך להיות מרכזי עבור אולפני הקלטות עם מסך ירוק שפיתחו את השימוש לעוד כיוונים, כיום אולפן הקלטות עם מסך ירוק מעניק שירותים רבים כמו למשל צילום קליפ לחתונה או קליפ לבת מצווה ועוד מגוון גדול של אפשרויות.

בטח יצא לכם לראות מתי שהוא את המסך בפעולה גם אם אתם לא מודעים לכך, קחו לדוגמא את התחזית בחדשות המגיש או המגישה עומדים כאשר מאוחריהם מוצגת התחזית הרקע הוא בעצם המסך הירוק החזאי לא רואה את התחזית על המסך הירוק מולו מוצבת טלוויזיה אשר מקרינה את התמונה של המסך וכך הוא יכול להבין את התמונה.

כיום יש שימושים רבים למסך הירוק כמו גם יתרונות רבים, אז מה זה בעצם טכנולוגיית מסך ירוק? מה אפשר לעשות באמצעות שימוש במסך ועוד במאמר הבא.

איך המסך הירוק עובד בפועל?

לא תמיד ניתן לצלם סרטונים ותמונות במקומות מעניינים עם רקע ייחודי, אם זה בגלל שהמקום מרוחק או בכלל לא נגיש, או שתם רוצים רקע שלא קיים במציאות, כאשר הטכנולוגיה של המסך הירוק פרצה בהתחלה זה היה אולפני הקולנוע הגדולים שעבורם המסך הירוק אפשר להם להשיג תוצאות מדהימות וגם לחסוך לא מעט כסף.

השימוש בטכנולוגיית מסך ירוק מתבצע על קנבס ירוק בוהק אשר מאפשר לעורכי תמונות ווידאו לשנות את כל הרקע לאחר מכן בשלב העריכה, המסך עשוי ספנדקס סינטטי אותו ניתן למתוח באופן כללי גם עם תמתחו בד ירוק זה יעשה את העבודה אך לאיכות הבד והחומר יש משמעות גדולה מבחינת האפשרויות והיכולות של המסך.

הבחירה בצבע ירוק נבעה בשל העובדה שביום יום אין הרבה שימוש בצבע הירוק מבחינת אופנה, רהיטים או תפאורה, כמו כן צבע ירוק מנוגד לצבע העור של בני אדם ומספק מענה טוב לצילומים, ברעיון הכללי מסך ירוק עובד על טכנולוגיה פשוטה, אך כדי להגיע לתוצאות טובות בצילום חשוב שתהיה תאורה חזקה ומסך באיכות טובה מתוח טוב ונקי.

לנושא של התאורה יש משמעות מאוד גדולה, הארה של המסך צריכה להיות אור חזק המחולק באופן שווה על המסך,  כמו גם תאורה נפרדת על האובייקט המצולם, תאוה לא טובה או לא נכונה יכולה לגרום לבעיות בצילום שאחר בעריכה יהיה מאוד קשה לתקן ולעיתים לא יהיה אפשרי לתקן כלל.

כדי להחליף את הרקע במסך המיועד להחלפה ומשולב עם תוכן מערוץ וידאו אחר כמו מצלמה נפרדת, וידאו מוקלט או מקור דיגיטלי כלשהו, לתהליך הזה קוראים קומפוזיטינג (Compositing). את ההחלפה ניתן לבצע בזמן ההפקה או אחרי ההפקה מה שנקרא בהגהה המקצועית פוסט פרודקשן.

לאחר סיום ההקלטה החומר עובר לעריכה אם צריך לעשות תיקונים מסוימים או להכניס או להוציא אובייקטים, זה הזמן בו הסרטון שצולם מקבל צורה סופית, תכנון והצגה של הסצנה הסופית הם קריטיים במיוחד בעת צילום עם מסך ירוק, תכנון מוקדם בהחלט יכול לעזור בתהליך, אבל המטרה העיקרית בשורה התחתונה היא לקבוע מה אמיתי ומה לא בסצנה שאתם עורכים.

אולפני לי-רון אולפן הקלטות שהיה ברמת החייל תל אביב - כך נראה האולפן הקודם שלנו. כיום אנחנו ברמת השרון!
אולפני לי-רון אולפן הקלטות שהיה ברמת החייל תל אביב - כך נראה האולפן הקודם שלנו. כיום אנחנו ברמת השרון!

איזה שימושים ניתן לעשות במסך ירוק?

אם נתחיל מהשורה התחתונה אז אפשר לומר שצילום עם מסך ירוק מעניק למשתמש אינסוף אפשרויות, בעבר המסך שימש את אולפני הקולנוע הגדולים, סרטי הפנטזיה והמדע בדיוני שאנו כל כך אוהבים עושים שימוש רב במסך הירוק למעשה יש סרטים שאת רוב הצילומים עשו באמצעות מסך ירוק.

כיום כאשר המסכים זמינים לכולם וניתן למצוא תוכנות עריכה אפיו בחינם כמעט כל מי שיש לו מספיק יכולות טכניות וגישה טובה למחשב יכול לייצר לעצמו סרטון עם רקעים מתוך המסך הירוק, כמובן אולפן הקלטות עם מסך ירוק ככל הנראה יספק עבורכם את התוצאה הטובה ביותר אך בהחלט שווה ללמוד את התחום.

עושה רושם שטכנולוגיית המסך הירוק מתאימה בעיקר לרקעים מרהיבים ויוצאי דופן, אך זה ממש לא ככה, קודם דיברנו על מגישי התחזית שנעזרים במסך ירוק, גם אולפן החדשות נעזר בטכנולוגיה זו, אחד השימושים המשמעותיים בשנים האחרונות בסך הירוק הם לשם שיווק עסק או הכנה של סרטון תדמית.

עסקים רבים המעוניינים לקדם את עצמם מכינים כחלק ממסע השיווק שלהם סרטון וידאו מכירתי או תדמיתי כדי לקדם את העסק שלהם, האפשרויות של המסך הירוק עוזרות לאותם עסקים ליצור סרטונים מנצחים שמציגים אותם בצורה הכי טובה שאפשר.

שימוש נוסף ונפוץ מאוד במסך הירוק אלה הם קליפים לאירועים, ילדה אשר חוגגת בת מצווה ואהבת חייה זאת העיר פריז בה היא ביקרה כבר מספר פעמים, אפשר לשלב רקעים של העיר אפילו תמונות שהילדה או ההורים שלה צילמו כמו גם סרטוני וידאו שיהוו את הרקע לקליפ בת מצווה ען מסך ירוק.

הטכנולוגיה של המסך הירוק שינתה את פניו של אולפן ההקלטות, הם יכולים להציע היום קליפים ברמה גבוהה ובאיכות חדה, צילום קליפ עם מסך ירוק באירוע בדרך כלל הופך להיות שיא הערב וככל הנראה הרגע המרגש ביותר, למעשה אין גבול לאפשרויות שלכם.

עם זאת ופה נכנס הניסיון של אולפן ההקלטות, אפשר בקלות להגזים ביצירתיות במיוחד שאתם יכולים להוסיף ולשנות לאורך כל התהליך, חשוב לשמור על איזון וללכת לפי התוכנית המקורית, בשלב העריכה אולפן ההקלטות מחבר את כל הצילומים יחדיו ויוצר את הסרטון הטוב ביותר עבורכם.

איך לבחור אולפן הקלטות עם מסך ירוק ליצירת סרטון תדמית

הכנת סרטון תדמית לעסק זהו צעד משמעותי לכל עסק חדש או ותיק, המטרה של הסרטון היא לעורר מודעות סביב המותג שלכם, יצירת סרטון תדמיתי עם מסך ירוק פותחת לכם אינספור אפשרויות ליצור את הסרט הכי טוב עבורכם, אחד הגורמים החשובים בבחירה של אולפן הקלטות עם מסך ירוק היא הניסיון של אותו אולפן.

לניסיון בתחום יש משמעות מאוד גדולה, מומלץ לראות דוגמאות של סרטונים שכבר צולמו ונערכו באולפן ולהתרשם מהרמה והיצירתיות שלהם, איכות גבוהה ורקע מיוחד לא מספיקים כדי ליצור סרטון מספיק טוב גם לנושא של היצירתיות יש תפקיד חשוב, מומלץ לתכנן ולכתוב מראש את התסריט של הסרטון באולפן עם ניסיון בתחום לא רק יעזור לכם אלה גם ידע למצוא את הנקודות החשובות של העסק ולהבליט אותם בקליפ.

אולפני לי-רון מעניקים שירותי אולפן הקלטות עם מסך ירוק, לאולפן יש ניסיון אדיר בתחום ותוכלו לראות ולשמוע מבחר גדול של דוגמאות של לקוחות מרוצים, לאורך השנים ציוד האולפן שודרג וכל הזמן ממשיך להיות עדכני ולהציג תוצאות מעולות.

אולפני הקלטות עם מסך ירוק
אולפני הקלטות עם מסך ירוק

קליפ לאירועים באולפני לי-רון - אולפן הקלטות עם מסך ירוק

בטח יצא לכם להיות בזמן האחרון באירוע כלשהו חתונה, בת מצווה או אירוע סוף שנה, ברגע מסוים נהיה שקט והתקליטן מודיע שהוא שם משהו מיוחד לראות על המסך, כל הקהל משתתק ומחכה לראות את הקליפ שצילמתם בעצמכם או שבכלל מפתיעים את מי שחוגג.

צילום קליפ לאירוע זהו כיף טהור גם תהליך ההקלטה עצמו וגם כמובן התוצאה שאתם מקבלים ורגע השיא בו אתם מציגים את הקליפ בפני כל הקהל שהגיע לשמוח אתכם, אולפני לי-רון מעניקים שירותי צילום קליפים לכל סוגי האירועים, באמצעות המסך הירוק האולפן יכול להגיע לרמות גבוהות ולהפיק עבורכם קליפ מושקע במיוחד.

האווירה באולפן נפלאה ואתם יכולים להשתמש באביזרים רבים שנמצאים בו, כמו למשל מערכת תופים גיטרות וקלידים, המסך הירוק באולפן מאפשר ליצור רקעים מדהימים כאלה אפילו שאתם צילמתם, במשך ההקלטה והצילום אתם מלווים במפיק מוזיקלי מקצועי שיעזור לכם להגיע לתוצאות שאתם מצפים ואף יותר מזה.

מסך ירוק זוהי טכנולוגיה המאפשרת יצירה של רקעים לצורך הפקה וצילום של קליפ סרטון או סרט באורך מלא, השימוש במסך ירוק החל באולפני הקולנוע הגדולים, הם נוצלו לצורך הפקת סרטי מדע בדיוני ופנטזיה, לאורך השנים השימוש בטכנולוגיה התרחב לכולם, וכיום השימוש הפך להיות פופולרי מאוד בקרב אולפני הקלטות שהתמקצעו בתחום ומציעים מגוון אפשרויות בתחום, תוכלו לראות למשל בשידורי התחזית צילום אשר נערך באמצעות מסך ירוק.

הטכנולוגיה של המסך הירוק מאפשרת לאולפן ההקלטות ליצור רקעים מדהימים ולצלם את האובייקט או האדם כאילו הוא נמצא במקום עצמו, זה יכול להיות בכל מקום וגם מקום דמיוני, כיום אולפני הקלטות משתמשים במסך ירוק לצורך יצירת קליפים לאירועים, כמו למשל בר או בת מצווה, חתונה, או כל אירוע אחר, כמו כן המון עסקים עושים שימוש בטכנולוגיה ומפיקים סרטוני תדמית ברמה ואיכות גבוהה כמובן באמצעות המסך הירוק.

לשימוש במסך ירוק באולפן הקלטות יש אינספור יתרונות, אתם כבר לא צריכים לטפס על הר גבוה או לשחות באמצע האוקיינוס כדי לצלם קליפ מיוחד, המסך הירוק מאפשר לכם להישאר באולפן וליצור את הרקעים האלה באופן מלאכותי באמצעות המסך הירוק ותוכנה מיוחדת המאפשרת להזרים תוכן מסוג וידאו או תמונות ולשלב אותם אם המצולם, מלבד היתרון שלא חייב להגיע פיזית למקום ניתן ליצור רקעים דמיוניים, כמו כן בעבודת העריכה פוסט פרודקשן ניתן לערוך את הצילום ולהפוך אותו ליוצא דופן.

בעיקרון כן, כל מה שאתם צריכים זה קנבס ירוק בוהק מצלמות מחשב ותוכנה איתה תוכלו ליצור את האפקט של המסך, אם זאת כמובן כדאי לקחת בחשבון אולפן ביתי עם מסך ירוק קרוב לוודאי לא יתן לכם את התוצאות הטובות ביותר, שווה להתמחה בתחום אך אם אתם מעוניינים בהפקה רצינית יותר מומלץ לבקר באולפן הקלטות עם מסך ירוק.

כיום ניתן להפיק קליפים ברמה גבוהה באולפן הקלטות עם מסך ירוק, חלק ניכר בשירות של אולפן הקלטות עם מסך ירוק הם הפקת קליפים לאירועים שונים, כמו גם צילום קליפים לזמרים והכנת סרטוני תדמית לעסקים, אולפני לי-רון מעניקים שירותי מסך ירוק לצילום סרטונים לכל מטרה וברמה הכי גבוהה, הפקת קליפ בת מצווה או קליפ בר מצווה, קליפ לחתונה ועוד.

לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

למידע נוסף השאירו פרטים 👇

מְעוּלֶה
מבוסס על 153 ביקורות
דפנה קורן
דפנה קורן
05/10/2023
חווית הקלטת השיר היתה עבורי טובה מאוד. לירון סבלני, קשוב , מקצועי ונעים. האולפן מזמן והאוירה בו מאוד נעימה.ממליצה בחום. יישר כח ובהצלחה ללירון
shaya weberman
shaya weberman
22/09/2023
היתה חוויה מדהימה ומאוד מקצועי!! לירון מאוד סבלני ובכל באווירה סופר כיפית! ממליצה בחום!!
Tzafrir Nutkevitch
Tzafrir Nutkevitch
14/09/2023
מקצוענות וסבלנות היה תענוג!
Rotem Ezra
Rotem Ezra
14/09/2023
בחור שלא מעגל פינות. עשינו הקלטה של שיר לחתונה של חבר. לא עיגל פינות ולא חיפש קיצורי דרך עשה את המיטב בכל שניה. דייק בזמנים ולקח מחיר הוגן. ממליץ בחום!
רינת יגר
רינת יגר
11/09/2023
באנו להקליט שיר ליום הולדת. לירון בחור מהמם, סבלני , מלא יצירה, חוש הומור , בקיצור היה כיף. אולפן מקצועי, יפה, חדש, היה מושלם
רומי הראל
רומי הראל
24/08/2023
היה מדהים! לירון מקצועי וקיבלנו את התוצאה שרצינו
תאיר דמרי
תאיר דמרי
23/08/2023
היה מהמם ! לירון מקסים,קשוב ומקצועי (לא מוותר עד קבלת התוצאה הטובה ביותר) 🎵
סיגל סעדיה
סיגל סעדיה
16/08/2023
שיתוף פעולה מעולה, סבלנות ורוגע

אהבת? עכשיו אפשר לשתף!

מפחדים מהזיופים? אל חשש!

המפיק שלנו באולפן יכול לתקן זיופים!

אצלנו באמת תצאו זמרים וזמרות ביום אחד!

רוצה לקבל טיפים והמלצות לזמרים מתחילים?

הירשמו לניוזלטר שלנו ותקבלו עדכונים לפני כולם

נשמח לראותכם באולפני לי-רון
התקשרו ל:
073-7538880

או השאירו פרטים:

רוצה להקליט שיר?

אנחנו יכולים להגשים לך את החלום!

שיר במתנה

עברנו!! אחרי 10 שנים ברמת גן, שנתיים בתל אביב (רמת החייל) – עברנו ב-1.9.23 לרחוב סוקולוב 40 רמת השרון לאולפן חדיש ומשודרג!