כתובת

הברזל 32 תל אביב

טלפון

073-7538880

Whatsapp

054-5253673

הקלטת פודקאסט באולפן הקלטות

יש לכם רעיון לפודקאסט? רוצים לעשות תוכנית רדיו משלכם? בואו להקליט באולפן!

כיום רשת האינטרנט מלמדת אותנו כל יום משהו חדש, אנחנו יותר ויותר נתקלים בביטויים חדשים שמייצגים מוצר חדש או פורמט חדש, לעיתים משהו שבכלל לא היה קיים.
הביטוי פודקאסט הוא אחד כזה, בשנת אלפיים וחמש המילון האנגלי של אוקספורד בחר את המילה פודקאסט למובילה בש השימוש הרב שנעשה בה באותה שנה.

אם ננסה להגדיר בכמה מילים מה הפירוש של פודקאסט, נוכל לומר שזוהי טכנולוגיה המאפשרת לנו ליצור תוכניות רדיו שאנו משדרים ולהעלות את התוכנית לרשת.
את ההקלטה אנו מבצעים בפורמט של אמ פי 3 המאפשר לנו לדחוס המון מידע במעט מקום באופן יחסי.

היתרונות שאתם מקבלים מיצירת פודקאסט הם האפשרות שלכם להיות שדרני רדיו ולדבר על מה שאתם רוצים ללא הגבלה או צנזורה/
הקבצים שהתקבלו נשארים אצלכם ואתם יכולים להעלות אותם לרשת מתי שתרצו ולהיכן שרק תרצו. 

גם שדרני רדיו מייצרים מהתוכניות שלהם פודקאסטים ולאחר מכן מעלים אותם לרשת.
בעצם היום רוב האנשים מאזינים לתוכניות רדיו של תחנות אינטרנט ואפילו לא בזמן אמת.
חובבי מוזיקה ורדיו היום יכולים להרשות לעצמם לשמוע את השדר האהוב עליהם מתי שהם חפצים הם פשוט צריכים לחפש ברשת את הפודקאסט האהוב עליהם.

הקלטת תוכנית פודקאסט באולפן הקלטות
הקלטת תוכנית פודקאסט באולפן הקלטות
אולפן הפודקאסט של אולפני לי-רון (אולפן הקלטות מקצועי בתל אביב)
אולפן הפודקאסט של אולפני לי-רון (אולפן הקלטות מקצועי בתל אביב)

מה היתרונות של הקלטת פודקאסט באולפן מקצועי

כל אחד יכול היום להקליט את עצמו בבית, יש כאלה המשקיעים אלפי שקלים בציוד מקצועי ואקוסטיקה טובה, אך להקליט באולפן הקלטות מקצועי תהיה ללא ספק בחירה חכמה לאלה המעוניינים ליצור פודקאסט איכותי וכזה שניתן יהיה לעלות לרשת ולהגיע למאזינים.

אחד ההבדלים המשמעותיים בהקלטה לבד לבין הקלטה באולפן מקצועי יהיה כאשר אתם בטוחים שהכל בסדר והקלטתם כמו שצריך את התוכן, ולאחר ההקלטה אתם מקשיבים ומגלים כמה רגעים לא טובים מבחינת הסאונד הפרעות שונות, מילים שלא נאמרו נכון ועוד אינספור אפשרויות של תקלות ובעיות. 

בעת הקלטה באולפן מקצועי טכנאי ההקלטות יושב אתכם לכל אורך ההקלטה ומקשיב לכם, לרעשים שנכנסים מבחוץ ועוד שלל תקלות אפשריות. כך שבעצם אתם סוג של מוגנים בעת תקלה מסוימת שלא משנה בכלל מאיפה היא נובעת הטכנאי ידע לעצור את ההקלטה לעדכן אותכם לגביי הטעות לתקן אותה ולהמשיך מאותו מקום.

יתרון נוסף שתוכלו ליהנות ממנו בהקלטה באולפן הקלטות מקצועי הוא יכולת עריכה של חומר שהוקלט, לעיתים יש מצבים שתרצו לשנות מעט את ההקלטה להוסיף תוכן או למחוק רגעים מסוימים, להוסיף אפקטים או כל דבר שעולה בדימיונכם, אפשרות העריכה יכול לפעמים להיות הבדל משמעותי ולשדרג את כל ההקלטה.  

אולפן הקלטות + סטודיו צילום פודקאסטים במיוחד עבורך!

הכירו את חדר הפודקאסטים שלנו

כמה עולה להקליט פודקאסט? זה המחירון שלנו

חבילה בסיסית:

הקלטת פודקאסט (וואקל) באולפן מקצועי בסגנון תוכנית רדיו

ללא צילום:
400 ש"ח לשעת הקלטה עד 2 משתתפים
450 ש"ח לשעת הקלטה עד 4 משתתפים

חבילה מורחבת:

הקלטת פודקאסט כולל צילום וידאו בזווית אחת – זווית מרכזית פריים אמצע

550 ש"ח לשעת הקלטה וצילום דרך זווית אחת עד 2 משתתפים
650 ש"ח לשעת הקלטה וצילום של זווית אחת עד 4 משתתפים

חבילת המשקיעים:

הקלטת פודקאסט מרשים כולל צילום וידאו ב-3 זוויות מצלמות שונות

800 ש"ח לשעת הקלטה וצילום דרך 3 זוויות צילום עד 2 משתתפים
900 ש"ח לשעת הקלטה וצילום דרך 3 זוויות צילום עד 4 משתתפים

*מחירים לא כוללים מע"מ ויש להוסיף מע"מ לפי חוק

אולפן הקלטות צילום הקלטה פודקאסט
אולפן הקלטות צילום הקלטה פודקאסט

דגשים לגבי הקלטות פודקאסטים
*כולל טכנאי, מיקס מאסטרינג
*מינימום שעתיים.
*הקלטה לייב באיכות מקסימלית ללא צורך בעריכת סאונד – יש אופציה בתוספת תשלום להוסיף זמן עריכה (מוזיקת פתיח/סגיר, מוזיקת רקע, ג'ינגל בתוספת זמן אולפן)

דגשים לגבי הקלטות פודקאסטים עם וידאו
*מינימום שעתיים.
*הקלטה לייב באיכות מקסימלית ללא צורך בעריכת וידאו – קובץ נשמר וערוך בצורה אוטומטית לאחר סיום הפודקאסט.
* כולל מפעיל מקצועי ומומחה בהקלטות לייב אשר מתפעל ומנטב את המצלמות בזמן אמת!
*טכנאי הקלטה צמוד
*תאורת סטודיו מקצועית.

הקלטת פודקאסט עם שילוב של צילום וידאו וסטילס

פודקאסטים אשר מוקלטים בוידאו נקראים גם וידאו קאסט, ההבדל היחיד הוא שניתן לצפות בפודקאסט כסרטון ולהאזין לאודיו במקביל, בדרך כלל התמונה תהיה סטטית מפני שה פודקאסט עצמו מתנהל  בצורה כזו. ניתן לקחת אודיו מוידאו ולהפוך אותו לפודקאסט אך ההפך לא ניתן יהיה לעשות.

כיום ישנם אולפנים אשר מציעים לכם להקליט וידאו את הפודקאסט שלכם אם אתם מעוניינים בכך. בדרך כלל כבר יהיה להם את הציוד המתאים ואת הניסיון לבצע את ההקלטה ברמה גבוהה, כך ששווה לבדוק מעט את הנושא ולבדוק אילו אולפנים מעניקים את השירות.

למי מתאים לעשות הקלטת פודקאסט

פודקאסטים התחילו בעיקר על ידי אנשים פרטיים שרצו למצוא דרך לבטא את עצמם ולהעביר את המסר שלהם לעולם, ולהגיע לאנשים בעלי תחומים דומים, ועל ידי כך לבנת לעצמם קהילה של מאזינים. עדיין אפשר למצוא המון אנשים פרטיים אשר עושים פודקאסט.

מצד שני כיום מעבר לאנשים הפרטיים ניתן למצוא חברות קטנות וגדולות, רשתות רדיו מסביב לעולם, רשתות טלוויזיה וחדשות, עסקים שמשווקים את עצמם בעזרת פודקאסט ועוד אינספור דוגמאות.

אין שום הגבלה וכל אחד יכול להקליט תוכנית פודקאסט ולהעלות אותה לרשת, ואם תחפשו פודקאסטים באינטרנט תמצאו כל סוג של תוכנית שרק חלמתם עליה, יתרון בהקלטת פודקאסט באולפן הקלטות הוא שזה הופך ליותר רציני מכמה סיבות.

א. אתם מקבלים איכות הרבה יותר טובה מזו שהייתם מקבלים בהקלטה בבית באופן עצמאי.

ב. הקלטת פודקאסט באולפן מקצועי עולה כסף, לכן באופן טבעי תרגישו שאתם רוצים לנצל את הזמן בצורה יעילה.

ג. גם אם אתם מרגישים שאתם מקצוענים אמיתיים באולפן הקלטות תוכלו לעבוד עם מפיק מוזיקלי אשר יכול לשפר את הביצועים שלכם וכמובן את התוצאה הסופית של השידור.

ד. החוויה של ההקלטה באולפן הקלטות מקצועי היא בהחלט כזו שתגרום לכם להרגיש כמו שדרני פודקאסט מקצועיים מעבר לכך שאתם גם לומדים מקרוב איך כל העניין הזה עובד באמת.

מה צריך לדעת כדי לבחור אולפן הקלטות מקצועי להקלטת פודקאסט

כיום ישנם בישראל מבחר גדול יחסית של אולפני הקלטה, בשונה משנים עברו שאז היו כמה אולפנים גדולים ועיקריים שהיו מרוכזים בעיקר במרכז הארץ. היום הסיפור מעט השתנה ובעיקר מאז התפתחות הטכנולוגיה, כל אחד יכול לרכוש ציוד לאולפן ביתי ולהקליט את עצמו ברמה לא רעה בכלל.

כל זאת גרם לכך שכיום אתם יכולים למצוא המון אולפנים ברמות שונות כך שהבחירה של האולפן המתאים ביותר הפכה להיות טיפה יותר מורכבת. ננסה לעשות לכם מעט סדר כדי שתוכלו להבין מה הצרכים שלכם ואיזה אולפן הקלטות מתאים לכם.

שירות – מצחיק להתחיל דווקא בזה שיש כל כך הרבה גורמים חשובים, אך השירות שתקבלו באולפן חשוב לא פחות משאר הגורמים האחרים. שירות טוב ניתן לזהות די מההתחלה, וזה חשוב מפני שאתם מתכוונים לעבוד יחד עם הטכנאי או המפיק המוזיקלי כך שכימיה טובה תהיה משמעותית להמשך הדרך.

ציוד הקלטות – הציוד של האולפן הוא הלב שלו ברור שאם אתם חסרי ניסיון ולא מכירים את השמות של כל דבר הכל יראה לכם מרשים, אך שווה לשאול לגביי הציוד וכמובן לשמוע דוגמאות של הקלטות שכבר הוקלטו באולפן עצמו, זה יעזור לכם להבין למה לצפות.

אקוסטיקה – חשוב מאוד לבודד רעשים בהקלטות לכן לאקוסטיקה של האולפן יש משמעות רבה לתוצאה הסופית שתקבלו. שוב אף אחד לא מצפה מכם להיות מהנדסי קול, אבל מצד שני כן חשב להגיע אל האולפן עצמו ולהתרשם מהמראה שלו גם אם אתם לא מהנדסים תוכלו לראות אם יש אקוסטיקה לאולפן.

עריכה – אם אתם מעוניינים לערוך את הפודקאסט אחרי ההקלטה תוכלו לעשות זאת ברוב האולפנים, לכן חשוב לשאול מראש מה כוללת הקלטה, האם האולפן מבצע עריכות לאחר מכן.

נסיון! – החשיבות של ניסיון בהקלטות והקלטות פודקאסט בפרט הוא הכרחי וחשוב ביותר, מומלץ בחום לבחור באולפן שקיים תקופה ארוכה והוא בעל ניסיון רב בהקלטות. המשמעות של אולפן בעל ניסיון מתבטאת בכל מיני צורות מעבר לתוצאה הסופית,.

מקליט בעל ניסיון ידע לתקן אתכם בזמן אמת, יכול לגרום להקלטה לזרום בנוחות, מה שעלול להיות מעט שונה ממקליט שלא עוסק בתחום זמן רב, הוא בדרך כלל פחות ישים לב לטעויות קטנות לפחות עד שצבר ניסיון מסוים בתחום. 

הרבה פעמים לאחר שמקשיבים להקלטה מגלים בעיות או תקלות שלא שמנו לב אליהן בזמן אמת, פה בדיוק נכנס הניסיון מקליט עם ניסיון כבר תיקן את הטעויות תוך כדי בזמן שזה ללא ניסיון יצטרך לנסות לתקן אותן בעריכה או לעיתים אף לבצע את ההקלטה מחדש.

אז, רגע לפני שמתחילים להקליט פודקאסט, מה עוד צריך לדעת?

הפודקאסטים פה כדי להישאר את זה ניתן לומר ללא צל של ספק, בשנים האחרונות אנחנו נתקלים בעוד ועוד תוכניות, ערוצי טלוויזיה, ערוצי רדיו, אנשים פרטיים ועוד שעוסקים בתחום והופכים אותן לפופולרי מאוד. הקלטת פודקאסט באולפן הקלטות מקצועי זו חוויה מדהימה בה תוכלו להקליט את התוכנית שלכם, או לשווק את העסק שלכם. כיום ישנם כאלה שמציעים שירות לעסקים בצורת שיווק על ידי פודקאסט המותאם לצרכי העסק שלהם.

אחת הסיבות לפופולריות של הפודקאסט היא העובדה שכמעט כל מי שמעוניין לעשות יכול, המקור של הפודקאסט היה אנשים פרטיים שרק רצו למסור את המסר שלהם לאנשים כמוהם אשר מתעניינים באותם תחומים. ומאז הם יצרו לעצמם קהילות של עוקבים וגרמו לכל הגופים הגדולים להבין שיש כאן פוטנציאל גלום ששוה להשקיע בו את האנרגיה.

היום ישנם אינספור פודקאסטים ברחבי העולם בכל נושא ובכל תחום אפשרי, ערוצי הטלוויזיה והרדיו הכי גדולים החלו גם בשידורי פודקאסט משלהם כי הבינו שהעולם כולו מתעניין וחייבים לשמור על הקהל.

אם גם אתם מעוניינים להקליט לעצמכם תוכניות פודקאסט אל תוותרו על החלום שלכם ובואו לאולפן הקלטות ותעבירו את המסר שלכם לעולם.

אולפן להקלטת פודקאסט בתל אביב, צרו קשר לתיאום סשן הקלטות וצילומים

לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שני כהן - שחקנית וזמרת (ארץ נהדרת, השוטרים, עלומים ועוד) ממליצה על אולפני לי-רון

שני כהן, כוכבת ארץ נהדרת, סדרות הטלוויזיה הבכירות של ישראל, הפרזנטורית של הפרסומות ביטוח שוקה (ביטוח ישיר) וגם פנגו הקליטה שיר באולפני לי-רון.

צפו בסטורי שהיא העלתה בעמוד האינסטגרם שלה (מעל 81 אלף עוקבים) ובתיאור החוויה המוזיקלית שהייתה לה באולפן ההקלטות שלנו לאחר הקלטת שיר כולל צילומי וידאו!

שני כהן ארץ נהדרת באולפני לי-רון
שני כהן ארץ נהדרת באולפני לי-רון
שני כהן ארץ נהדרת באולפני לי-רון
שני כהן ארץ נהדרת באולפני לי-רון

הקול שלך הוא הכל בשבילנו